יער מאכל שיקומי

יערה לוגו.png
home-icon-silhouette.png

תארו לעצמכם מקום שאנשים יכולים ללכת אליו להתחבר לעצמם ולטבע, ולהכין את עצמם להתחיל חיים חדשים. תארו לעצמכם כי תהליך זה כולל לימוד דרך קיימות, גינון, טבע, חקלאות ועוד מגוון רחב של פעילויות תוך רכישת כלים ויכולות מגוונות.

זה מה שפרויקט 'יערה – מקום לצמוח' מגשים לכדי מציאות.

 

יערה היא קהילה טיפולית העובדת על עקרונות הקיימות, היא נמצאת בתוך יער מאכל המתפרש על כ-20 דונם במושב קדרון.

 

דרך הקיימות והשהות ביער המאכל אנו עוזרים לאנשים לא רק לחזור לחברה אלא ליצור חברה חדשה המושתתת על שיתוף, כבוד הדדי ואכפתיות כלפי הסביבה.

ביערה אנו שואפים  להקנות כלים שמאפשרים לאדם להיות גמיש יותר בעידן של שינויים תכופים. לסייע בבניה של בסיס נפשי יציב ובטוח

 

יער המאכל שלנו שהולך ומתפתח עם השנים מספק שפע רחב של ירקות ופירות אורגניים תוך קידום אפשרויות שיקומיות לאוכלוסיות מגוונות.

הארגון מבוסס על קידום ויוזמה של פרויקטים סביבתיים וקהילתיים המבוססים על  שיטות תרפיה, סדנאות  ותוכניות ייעודיות שפותחו על ידי חברי הארגון. לדוגמה - תרפיה באמצעות שיקום אקולוגי וחקלאות יערנית

חלק מהתוכניות של יערה כוללות פיתוח אפשרויות תעסוקה ומעניקות אופציות להשתלב בתוך קהילה ובסביבה תומכת המקנה כלי התמודדות עם אתגרי החיים היומיומיים.

 

הגישה ההוליסטית המשלבת אפשרויות תעסוקה, השתלבות בתוך מארג קהילתי, תרפיה באמצעות שהייה בטבע ועוד, מאפשרת לטווח רחב של אנשים להשתלב ולהיות חלק משמעותי בתוך המציאות היומיומית, במקביל לליווי מקצועי ואדיב על ידי צוות יערה.

עיסוק וטיפוח בשיטת הפרמקלצ'ר ושהות ביער המאכל, היא  דרך להביט בעולם, לחוות ולהרגיש את הסביבה שלנו ואת המחזוריות שבטבע ללמוד ולהבין את קשרי הגומלין בין האדם ולחברו ובין האדם לסביבה ולאדמה

 

שאדם חווה בחייו.